Skip navigation

Erisõidukid ja töömasinad ning traktorid

Erisõiduki soojendamine

Kas erisõiduk on tänapäevaselt varustatud ja valmis kohetselt tööle asuma?

Meditsiinis, päästeteenistuses ja sõjaväes kasutatakse spetsiifiliselt oma alale kohandatud sõiduvahendeid. Sõltuvalt sõiduki kasutusotstarbest, on ka erinev soojendamisvajadus.

Meditsiin

Pole mõeldav patsientide vedu külmas autos. Seetõttu on nii kiirabid kui muud patsientide transpordivahendid varustatud lisakütteseadmetega. Olgu siis õhksoojendite näol või vedeliksoojendiga küttelahendus. Oluline on ka kiirabide puhul sõiduki kohene valmisolek väljasõiduks.

Päästeteenistus

Valmisolek koheselt välja sõita on ka siin tähtis. Harva kui tulekahjul  riided päris kuivaks jäävad. Siis on oluliseks abiliseks  päästeauto kabiini õhkksoojendi, mis vähendab päästjate külmetusriski. Kuid soojendusseadmetest on kasu ka kannatanutele. Autosse lõksu jäänud liiklusõnnetuste ohvrite külmakahjustuste riski vähendab spetsiaalne võimas õhksoojendi , mille abil neid päästetööde ajal soojendatakse.

Militaar

Lahingumasinad, soojakud, telgid: neis viibivad inimesed vajavad talvel lisasoojaallikat.  Eberspächeril on oma oluline osa kaitsevõime tugevdamises.

Eberspächeri soojendite lai valik katab kõik erisõidukite vajadused. Lisaks on veel tootevalikus spetsiaalsed sõjaväe erinõuetele kohandatud mudelid. Erisõidukit valdkonnas on iga lahendus individuaalne ja ainult koostöös spetsialistidega saavutame parima tulemuse.

Töömasinad

Põllumajandusmasinad, metsamasinad, ehitusmasinad, teehooldusmasinad jt. on kallis eritehnika. Mida rohkem koguneb masinale töötunde, seda kasulikum on see omanikule. Töömasinate korrashoid ja säilitamine tagab pika ea ja ka kõrgema järelturu väärtuse.

Mismoodi soojendamine aitab?

  • Mootori eelsoojendamine vähendab mootori kulumist. Ei ole külmkäivitusi, mis mootorit kõige enam koormavad.
  • Mootori eelsoojendamine vähendab kütusekulu. Külm mootor tarbib oluliselt rohkem kütust
  • Mootori ja hüdroõlide eelsoojendamine säästab aega- masinaga saab kohe tööle asuda.
  • Kabiini eelsoojendamine tagab puhtad aknad ja meeldiva töökliima.

Millised lahendused sobivad?

Ehitusmasinatel on levinud kasutada vedeliksoojendeid Hydronic. Selle lahendusega saab korraga soojendada mootori, töökabiini, ja ka hüdroõlid. Samas on kohti, kus ainuvõimalikuks osutub õhkküttesüsteem. Näiteks metsaveotõstuki töökabiin. Maksimaalse kasu saamiseks läheneme koostöös kliendiga igale masinale individuaalselt.